Професионален производител на OEM / ODM од 2013 година

Компанија за угостителска дејност Zhongshan Chuliuxiang, Ltd.

Ние (CLUX) основана во 2013 година, е искусен производител и извозник компанија, која се наоѓа во Гуангдонг, Кина.

CLUX специјализирана за скара на гас за скара, скара за јаглен, шпорет на гас, електрична скара, комерцијална опрема за кујна, со напредни машини и добар извор на снабдување. CLUX се во можност да создадат прилагодени нарачки во разумно време.CLUX е ваш сигурен партнер, секогаш ќе се придржува кон концептот на квалитет, прво услуга, разумна цена и навремена испорака.

Досега воспоставивме стабилни, сигурни и долгорочни деловни врски со многу клиенти од Виетнам, Индонезија, Тајланд, Канада, САД, итн. 

Наши производи

3 In 1 breakfast toaster oven

3 тост за 1 појадок ...

Stainless steel mini gas grill

Не'рѓосувачки челик мини г ...

3 burner gas grill

3 скара за гориво

Mini toaster electric oven

Мини тостер електричен ...

Mini 10L electric oven

Електрична печка мини 10L

Gas Hob 2 Burners table top/built in

Готвачи на гас плашило 2 горилници ...

Trolley gas grill

Количка за гас со количка

Commercial 6 burner gas grills

Комерцијални 6 режачи га ...

Најнови препорачани

application

Заштитна скара

>>

Заштитна скара

Голема површина за скара. Преносна скара за скара за кампување. Гасна скара без чад и побезбедна. Отпорност на висока температура. Неопходна алатка на отворено.
application

Скара за скара

>>

Скара за скара

Голема површина на скара Засилен дизајн на задебелен режач. Гасна скара без чад и побезбедна. Без деформација, одолејте се на корозија на маслена сол. Користете инфрацрвен режач.
application

Шпорет на гас

>>

Шпорет на гас

Лесно се чисти. Екстремна голема излезна топлина. Месинг врски со висок степен. Печките и ринглите се енергија
application

Скара за пушачи

>>

Скара за пушачи

Издржлив пушач на јаглен Челични решетки за готвење обложени метални нозе отпорни на 'рѓа Вграден термометар на капакот

Наши предност

 • With over 100 models and 1,500 square meter big factory
  Со над 100 модели и голема фабрика од 1.500 квадратни метри
 • Strong R&D ability with over 10 engineers.
  Силна способност за истражување и развој со над 10 инженери.
 • Complete supporting advanced manipulator automatic production line.
  Комплетна поддршка на напредна линија за автоматско производство на манипулатори.
 • 50+ honor certificates and product certification.
  50+ сертификати за чест и сертификација за производи.
 • Well-known third party  ISO, GS, etc qualified factory.
  Добро позната квалификувана фабрика за трети лица ISO, GS, итн.
 • Annual export volume reaches 1000+ containers.
  Годишниот волумен на извоз достигнува 1000+ контејнери.

CLUX Работилница

 • CNC ласерско сечење

 • Свиткување

 • Истегнување

 • Печат

 • Заварување

 • Полирање

 • Склопување

 • КК

 • Пакување

Брзо Цитат

Наши Клиенти

1
DAAWINDAAS.cdr
3
4
5
6